Schronisko dla Schronisk! Wspomóż z nami Fundację Zwierzęta Podhala

Fundacja Zwierzęta Podhala od 2019 roku ratuje zwierzęta. Ze względu na trudną sytuację, jaka ma obecnie miejsce, podjęliśmy ważną decyzję – trzeba działać! Aby pomóc, ruszamy z Akcją Schronisko dla Schronisk. Naszym pierwszym krokiem było wysłanie 300 kg karmy, ale to nie koniec! Zostań z nami i dowiedz się więcej na temat tego, jak pomagamy i jak Ty możesz pomóc!

Na czym polega Akcja Schronisko dla Schronisk?

Celem naszej akcji jest pomoc. W tym konkretnym przypadku pragniemy wesprzeć Fundację Zwierzęta Podhala, o której możesz przeczytać poniżej. Naszym pierwszym krokiem było przekazanie300 kg pełnowartościowej karmy Petner, aby zatroszczyć się o brzuchy podpopiecznych. Drugim elementem składającym się na tę akcję jest zbiórka pieniędzy na pomagam.pl. Cała kwota zostanie przeznaczona na nowy „dom” Fundacji Zwierzęta Podhala. Pragniemy zebrać jak najwięcej, aby spełnić marzenie tych istot i znaleźć odpowiednie lokum dla nich – „Szpital na peryferiach”. Im więcej zbierzemy, tym lepsze warunki będziemy w stanie zapewnić, dlatego gorąco zachęcamy do uczestnictwa w zbiórce! Naszym trzecim krokiem jest przekazanie na rzecz organizacji 1% z czerwcowych dochodów. Kupując więc swoje ulubione produkty w Schronisku Smaków, pomagasz uroczym czworonogom.

Fundacja Zwierzęta Podhala – historia, która chwyta za serce

Fundacja Zwierzęta Podhala została założona przez Mariolę Włodarczyk i Annę Gregorską wiosną 2019 roku. Od tamtego momentu znajdują tam opiekę poszkodowane zwierzęta gospodarskie oraz domowe - w fundacji znajdują się koty, psy, a nawet konie.

Wcześniej Mariola Włodarczyk i Anna Gregorska działały przez wiele lat w organizacji OTOZ Animals. Mimo założenia swojej własnej fundacji, obie działalności współpracują ze sobą, nawzajem niosąc dobro poszkodowanym zwierzętom.

Celem fundacji Zwierzęta Podhala jest ratowanie podhalańskich zwierząt, które zostały skrzywdzone przez los. Zwierzęta, które trafiają do fundacji są przeważnie wcześniej bite, maltretowane, a w konsekwencji odbierane swoim oprawcom. Uratowane przez fundację znajdują w niej opiekę i schronienie, a  w końcowej fazie pobytu również nowych i kochających opiekunów.

Niestety dalsze funkcjonowanie fundacji przestaje być możliwe, ponieważ traci ona swoją siedzibę. Z tego też względu dokładamy wszelkich starań, aby pomóc w znalezieniu odpowiedniego kawałka ziemi, który stanie się nowym domem czworonogów. Ważne jest to, aby w nowym domu zwierzaki mogły czuć się bezpiecznie.

Jak możesz pomóc? Dołącz do Akcji Schronisko dla Schronisk

U nas w Schronisku Smaków los zwierząt jest bardzo ważny. Nie jesteśmy obojętni i mobilizujemy wszystkie siły do walki o znalezienie odpowiednich warunków dla podopiecznych fundacji Zwierzęta Podhala. Nasza nazwa zobowiązuje. Jesteśmy Schroniskiem Smaków, dlatego postanowiliśmy stworzyć akcję Schronisko dla Schronisk. W ramach tego przedsięwzięcia będziemy wspierać podhalańskie instytucje, schroniska, azyle i fundacje pomagające zwierzętom.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w czerwcu 1% dochodu ze sklepu Schronisko Smaków Magdy Gessler trafi na konto fundacji. Kupując zatem swoje ulubione produkty w naszym sklepie, pomożesz tym, którzy tej pomocy potrzebują. Zależy nam na zapewnieniu maluchom jak najlepszych warunków, dlatego gorąco zachęcamy do zakupów – szczególnie w tym terminie!

Ponadto, możesz również wziąć udział w organizowanej przez nas zbiórce znajdującej się pod tym linkiem:- https://pomagam.pl/zwierzeta-podhala/.

Aby Ci wszystko ułatwić, przygotowaliśmy krótką instrukcję.

Jak wpłacić na zbiórkę? Instrukcja krok po kroku!

Pomoc fundacji zajmie dosłownie kilka minut. Wystarczy, że wejdziesz LINK, a następnie krok po kroku przejdziesz przez wytyczne na stronie.

1. Klikasz przycisk „wpłać teraz”.

2. Wybierasz kwotę jaką chcesz przekazać na fundację.

3. Wybierasz sposób płatności, których jest wiele do wyboru (poprzez logowanie do banku, BLIKiem itp.).

4. Podajesz swoje dane: adres e-mail oraz opcjonalnie imię.

5. Wpłacasz pieniądze.

Sama procedura trwa zaledwie kilka chwil, a może pomóc wielu zwierzętom, o których inni zapomnieli.

Co jeszcze możesz zrobić?

Zaangażuj do pomocy innych – rodzinę, przyjaciół, znajomych… Podziel się informacją o zbiórce na swoim Facebooku, aby zasięg tego pięknego przedsięwzięcia był jak najszerszy! Pomoc fundacji jest dobrowolna, ale to jak wpłynie ona na zwierzaki objęte opieką fundacji jest niewyobrażalnie potrzebne. Niesienie pomocy najsłabszym to bardzo cenna cecha. Serdecznie zachęcamy do dzielenia się dobrem!