Facebook Pixel

Dołącz do akcji Schronisko dla Schronisk. Ty też możesz pomóc! Schronisko dla Schroniska

Karp wędzony

  • Dostępność: Produkt sezonowy
  • Sprawdź opinie o nas na Opinie o Spizarnia.schroniskosmakow.pl na Opineo.pl
29,00 zł/460 g
Gramatura: Ilość: Cena:
460 g
29,00 zł

Produkt ten wykupiliście cały, ale zostaw nam email, a powiadomimy Cię bezpłatnie, gdy produkt znowu będzie dostępny

składniki
Bez zagęszczaczy
i konserwantów

Karp wędzony. Produkt całkowicie naturalny. W składzie tylko i wyłącznie świeży karp i sól. Ryba wędzona naturalnie dymem bukowym w tradycyjnej wędzarni. Nie mamy ryb wędzonych w wędzarniach ciśnieniowych. Ryba przed wędzeniem jest solona i trafia do wędzarni na 4-8 godzin w zależności od wielkości. Karp wędzony jest u nas dostępny online wyłącznie sezonowo w listopadzie i grudniu. Sklep internetowy naszej restauracji korzysta z produktów, które przygotowuje restauracja. 

Kupując ten produk kupujesz płat karpia, bez głowy, kręgosłupa i ogona. W płacie są jednak ości, które bardzo łatwo wyjąć. Nie robimy jednak tego, bo taka ryba wyglądałaby nieestetycznie. Karp wędzony po wędzeniu trafia do szokowego schłodzenia. Obniżamy temperaturę wędzonego karpia wkładając go do tak zwanej szokówki. Wówczas jego temperatura w 20 minut spada do 2 stopni. Tak schłodzony karp jest natychmiast pakowany próżniowo. Zapakowana próżniowo ryba może spokojnie leżeć w lodówce do dwóch tygodni, a nawet więcej. By karp wędzony dojechał do Was w jednym kawałku zapakowany próżniowo trafia dodatkowo na sztywną tackę, która chroni przed zgnieceniem w transporcie. 

Dlaczego karp wędzony z Podhala jest najsmaczniejszy? Sekretem jego smaku jest woda. Ryba pływa w hodowli w Bukowinie Tatrzańskiej, do której trafia woda z rzeki Białki w jej początkowym biegu. Rzeka Białka ma swoje żródła w polskich i słowackich tatrach. Woda w tej rzece pochodzi z gór, jest krystalicznie czysta, nieskażona przez przemysł i nawozy spływające z pól, bo ich tu po prostu nie ma. Tatry to Park Narodowy. 

Więcej o tym, dlaczego ryby z podhalańskich hodowli  są najlepsze możecie przeczytać w artykule Gazety Krakowskiej. Tutaj link do artykułu. 

  • Data ważności: 14 dni
  • Konserwanty: Nie
  • Opakowanie: plastikowa tacka
  • Sposób przechowywania: lodówka
  • Sposób przechowywania po otwarciu: lodówka
  • Główny składnik:

Koszty dostawy - Polska

Forma dostawyKoszt dostawy przy płatności z góryKoszt dostawy za pobraniemMinimalny zakup uprawniający do darmowej dostawy przy płatności z góryMinimalny zakup uprawniający do darmowej dostawy przy płatności za pobraniem
Paczkomaty 9,99 14,99 200 -
Kurier UPS 16,99 21,99 200 -
Odbiór osobisty 0 0 1 1

Koszty dostawy Europa

Kraj dostawyKoszt dostawy – tylko płatność z góry, nie ma pobrań przy wysyłce za granicęMinimalny zakup dający darmową dostawę
Europa za wyjątkiem krajów poniżej 59 299
Norwegia, Finlandia 620 1500
Wielka Brytania 99 600
Ukraina, Rosja 120 800
Wszystkie wyspy europejskie 280 1200
Inne kraje Zadzwoń, wycenimy indywidualnie.
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Karp wędzony
Produkty powiązane